Kde jsem: Katalog > Počítače a příslušenství > PC hry a konzole > Herní konzole >

Sony PlayStation 4 500GB

Sony PlayStation 4 500GB

Cena:

7 949

Hlídat lepší cenu

Popis produktu Sony PlayStation 4 500GB: Nová herní konzole PlayStation 4 posunuje herní zážitky o další stupínek výše. Výborná hardwarová výbava ukrytá v elegantním šasi přenese na obrazovku strhující herní akci v nové kvalitě. Kombinac...  Více informací

Seřadit podle: nejnižší ceny dostupnosti

Nabídka obchodu

     
Pokud máte zkušenost s obchodem DATART.cz, budeme rádi za Vaše hodnocení:
     
Popřípadě můžete přidat komentář, který by Vaši zkušenost s eshopem DATART.cz popsal.
Doprava zdarma
Info v obchodě
Do obchodu

Sony PlayStation 4 500GB - popis

Nová herní konzole PlayStation 4 posunuje herní zážitky o další stupínek výše. Výborná hardwarová výbava ukrytá v elegantním šasi přenese na obrazovku strhující herní akci v nové kvalitě. Kombinace osmijádrového procesoru, výkonné grafiky a superrychlé paměti s širokou nabídkou obsahu, řadou aplikací digitální zábavy, dynamickým propojeným možnostem hraní, inteligentní personalizací, sociálními možnostmi a inovativní funkcí druhé obrazovky jsou vynikajícím základem domácího zábavního centra.


Výkon pro strhující herní zážitky

Základ nevšedních herních schopností systému PlayStation 4 stojí na moderním procesoru AMD Jaguar architektury x86-64 s osmi jádry, který doplňuje grafický čip AMD Radeon s vysokým výkonem 1.84 TFLOPS a 8 GB mimořádně rychlé sjednocené systémové paměti GDDR5. Systém je tak schopen nabídnout nové hry s bohatou grafikou ve vysoké kvalitě a extrémně strhující herní zážitky.

Moderní design

Konzole PS4 zaujme jednoduchým, ale přitom moderním designem, který zvýrazňuje její dokonale plochý vzhled. Vnitřní konstrukce architektury systému PS4, počínaje od optické jednotky a napájecího zdroje až po chladicí systém, byla speciálně navržena tak, aby celkové rozměry a hmotnost byly co nejnižší a umožňovaly výrazně zvýšit flexibilitu celkového designu. Černá barva „Jet Black“ spolu s matným a lesklým povrchem dodává PS4 sofistikovaný vzhled vystihující zábavní systém nové generace, který dokonale zapadne všude tam, kam jej umístíte.

Sdílení a personalizace

Pouhým stisknutím tlačítka SHARE na ovladači můžete okamžitě sdílet své herní zážitky. Stisknete tlačítko, projdete pár posledních minut hraní, označíte ho a vrátíte se do hry – video se nahrává v průběhu hraní. A to není vše, systém PS4 také umožní vysílat hraní v reálném čase. Konzole dokáže také sledovat vaše preference a umožní získávat informace o doporučeném obsahu, včetně her, televizních pořadů nebo filmů.


Vzdálené hraní a další funkce

S funkcí Remote Play (Vzdálené hraní) můžete bez problémů hrát mnoho titulů pro systém PS4 na 5palcovém displeji přenosné konzole PlayStation Vita, a to za pomoci bezdrátového připojení Wi-Fi v místní síti. Pomocí PlayStation App pro mobily a tablety můžete chatovat s kamarády nebo sledovat jejich nejnovější herní videa. S funkcí PlayGo si urychlíte možnost hraní. Herní tituly s podporou této funkce stačí stáhnout jen částečně a můžete začít hrát, zbytek hry se stáhne na pozadí, v době kdy si již užíváte zábavu.


Bezdrátový ovladač DualShock 4

Nový herní ovladač DualShock 4 představuje inovativní nástroj pro dokonalý herní zážitek. Je vybaven mimořádně citlivým šestiosým senzorem a dotykovým panelem, který nabízí zcela nové způsoby, jak hry hrát a komunikovat. Nové tlačítko SHARE umožňuje přenos videa a sdílení jediným stisknutím.

Klíčové vlastnosti

Herní konzole PlayStation 4 je vybavena osmijádrovým procesorem AMD Jaguar architektury x86-64 s nízkou spotřebou, který doplňuje 8 GB sjednocené systémové paměti GDDR5 a grafický akcelerátor AMD Radeon s vysokým výkonem 1.84 TFLOPS. Uživatelská data lze ukládat na vestavěný pevný disk s kapacitou 500 GB a dispozici je také optická jednotka Blu-Ray. Z bezdrátových připojení je možné využít Wi-Fi standardu 802.11 b/g/n a Bluetooth 2.1 (EDR). Nechybí ani kabelové připojení k sítím Gigabit Ethernet. Z dalších možností připojení nabízí konzole HDMI, 2x USB 3.0, digitální optický výstup a AUX port. Rozměry konzole jsou 275 × 53 × 305 mm a hmotnost přibližně 2.8 kg.
Specifikace:
• CPU: 8 jádrový procesor x86-64 AMD “Jaguar”
• GPU: 1.84 TFLOPS, AMD Radeon nové generace
• Paměť: GDDR5 8 GB
• Blu-ray mechanika
• HDD: 500 GB
• Bezdrátové spojení: Wi-Fi (802.11b/g/n) a Bluetooth 2.1

Konektory:
• 2x USB 3.0
• HDMI výstup
• Optický zvukový výstup
• Vstup pro kabel LAN
• AUX konektor

Výrobce SONY
Blu-Ray Ano
Bluetooth Ano
Wi-Fi Ano
Paměť HDD
Informace o parametru Paměť HDD
500 GB

Sony PlayStation 4 500GB - recenze

PlayStation 4 Slim 500GB za 5990 Kč

id-31742
19.10.2019 - 16:01:34

KVALITNÍ HERNÍ ZARÍZENÍ ZA SOLIDNÍ CENU..

karel.play3
01.06.2014 - 19:59:51
 • Elegantní a neotřelý design
 • Nový ergonomičtější herní ovladač
 • Skvělé zpracování konzole i ovladače
 • Vizuálně krásné hry (od PS3 / XB360 nepřehlédnutelný skok)
 • Tichost a bezproblémový chod (konzoli mám cca.3 měsíce)
 • Celková svižnost a rychlost systému
 • Internetový prohlížeč v některých ohledech lepší než ten v PS3
 • Dobrá cena za tak zajímavou a výkonnou elektroniku
 
 • Nové dynamické menu (nepřehlednost, chaos, chybí možnost složek)
 • Zatím žádné neherní funkce jako foto, video, hudba (v budoucnu přibudou)
 • Internetový prohlížeč v některých ohledech horší než ten v PS3
 • Vyšší cena videoher (při startu předchozích konzolí byly ovšem dražší)

PLAYSTATION 4 je od svého vzniku propagovaná jako nová generace čistě herní konzole, která navíc poslouží jako solidní Blu-ray a DVD přehrávač a s tímhle vědomím jsem si jí kupoval. Samozřejmě mě zamrzela nepřítomnost multimédií, ale není to nic, co by nevyřešilo několik aktualizací systému, takže jsem v klidu a těším se na události následujících měsíců. Věřím tomu, že v nedaleké budoucnosti společnost SONY přehodnotí svůj postoj a z čistě herního přístroje opět vytvoří přístroj nejen na videohry :-) Jsem rád, že jsem si nakonec udělal radost a novou PLAYSTATION 4 si pořídil, i přes to, že je konzole v tuhle chvíli čistě herním zařízením. Kdo má rád videohry a chce se po letech posunout o level víš, tak s chutí do nový generace konzole od SONY. A kdo si od téhle konzole přeje víc než hry, ten ať s nákupem počká do konce letošního roku, v tu dobu by už mohla být PS4 nejen herním přístrojem... S předchozí PLAYSTATION 3 jsem strávil bezvadných 7 let naplněných (nejen herní) zábavou a doufám, že si i s PS4 užiju následující roky v podobně pohodovém stylu. To ostatně přeju všem současným i budoucím rozumným hráčům a hráčkám, kteří mají mozek i srdce na tom správném místě a kteří si pro chvíle pohody i nepohody pořídí novogenerační PLAYSTATION 4, XBOX ONE nebo třeba nové herní PC - buďme rádi za možnost volby ;-) Hezký den PS: Prosím o případné smazání mé předchozí recenze, děkuji. I přes to, že jsem dělal odstavce, tak se po odeslání text slil na jednu velkou nečitelnou slovní "kaluž". Škoda času, který tomu člověk věnoval, ale jak se říká - dokud nejde o život, tak nejde o nic :-)

KVALITNÍ HERNÍ ZARÍZENÍ ZA SOLIDNÍ CENU..

karel.play3
01.06.2014 - 19:41:28
 • Elegantní a neotřelý design
 • Nový ergonomičtější herní ovladač
 • Skvělé zpracování konzole i ovladače
 • Vizuálně krásné hry (od PS3 / XB360 nepřehlédnutelný skok)
 • Tichost a bezproblémový chod (konzoli mám cca.3 měsíce)
 • Celková svižnost a rychlost systému
 • Internetový prohlížeč v některých ohledech lepší než ten v PS3
 • Dobrá cena za tak zajímavou a výkonnou elektroniku
 
 • Nové dynamické menu (nepřehlednost, chaos, chybí možnost složek)
 • Zatím žádné neherní funkce jako foto, video, hudba (v budoucnu přibudou)
 • Internetový prohlížeč v některých ohledech horší než ten v PS3
 • Vyšší cena videoher (při startu předchozích konzolí byly ovšem dražší)

FUNKCE... PLAYSTATION 4 je od svého vzniku propagovaná jako nová generace čistě herní konzole, která navíc poslouží jako solidní Blu-ray a DVD přehrávač a s tímhle vědomím jsem si jí kupoval. Samozřejmě mě zamrzela nepřítomnost multimédií, ale není to nic, co by nevyřešilo několik aktualizací systému, takže jsem v klidu a těším se na události následujících měsíců. Věřím tomu, že v nedaleké budoucnosti společnost SONY přehodnotí svůj postoj a z čistě herního přístroje opět vytvoří přístroj nejen na videohry... Hlas zákazníků, kteří si u předchozí generace konzolí zvykli na řadu neherních funkcí (přehrávač hudby, prohlížeč fotografií, přehrávač videa, atd) je dost silný a nemám pochyb o tom, že se i z PS4 zanedlouho stane povedený multifunkční přístroj jakým byla PS3. Chce to jenom čas, vždyť ani PS3 nepodporovala od začátku to, co podporuje nyní :-) DESIGN... Design nové PLAYSTATION 4 je skutečně neotřelý i elegantní, ať už nestandartním zkoseným tvarem nebo rozdílným zpracováním povrchu (matná / lesklá) a ve vertikální poloze v kombinaci se stojánkem jde o velice pohlednou elektroniku, která rozhodně neudělá ostudu v žádném moderněji zařízeném obýváku nebo pokoji, právě naopak. Škoda jen svítící lišty, která vodorovně protíná tělo konzole, respektive škoda jejího zbarvení (osobní dojem)... http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261132.jpg http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261131.jpg http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261142.jpg Na většině oficiálních fotografií je PS4 zachycena s krásným modrým podsvícením a z estetického hlediska je modře podsvětlená lišta na tmavém podkladu vskutku pěkná kombinace. Ale právě tuhle variantu zahlédne uživatel jen při nastartování systému, poté se lišta přemění z modré na bílou, která značí bezproblémový chod přístroje. Oranžově se lišta zbarví, je-li PS4 nastavená do "pohovostního" režimu a červená barva nastupuje v případě, že s konzolí není něco v pořádku. Zajímavý designově-funkční doplněk :-) SYSTÉM... Celý systém je skutečně velmi svižný, od zapnutí přístroje a her, přes procházení menu, až po samotné vypnutí jak her nebo aplikací, tak i přístroje samotného. Konzole PLAYSTATION 4 obsahuje nový typ menu, které je pojmenované jako DYNAMIC MENU a ač nepůsobí špatně a opravdu nepostrádá "dynamiku", tak se (v mých očích) jednoduchosti, přehlednosti a intuitivnosti XROSS MEDIA BAR menu, které je v předchozí PLAYSTATION 3, nemůže rovnat. V případě budoucího doplnění o neherní funkce se trochu obávám zmatku, který v PS4 menu zřejmě nastane, pokud tedy nedojde k zasložkování jednotlivých kategorií... http://konzolista.tiscali.cz/photogalery/kon-books/3373/1140325173226.jpg Přístroj je velice tichý a nevybavuji si chvíli, kdy bych zaregistroval neúnosné zvýšení hlučnosti při chlazení. Možná je to i díky tomu, že doma nemám 35 stupňů, vyvětrám si častěji než jednou týdně a elektronice dopřávám dostatek prostoru i péče :-) Snad jen při načítání disků jsem registroval zvětšení hluku, obzvlášť v případě, když byla konzole "postavená". Zjistil jsem, že se jednalo o vibrace mezi přístrojem a plochou pod ním, které spolehlivě odstranil dokoupený vertikální stojánek. Díky stojanu nejen, že má postavená konzole skálopevnou stabilitu a zmizely vibrace, ale navíc celý komplet i velmi hezky vypadá :-) http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261141.jpg http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261139.jpg GAMEPAD... Nový gamepad je kapitola sama pro sebe. Herní ovladač Dualshock 4 po dobrých 15 letech prošel rapidní proměnou a i když si udržuje rysy původních gamepadů rodiny PLAYSTATION, tak je ve výsledku jiný. Designově je velice povedený, zmohutněl a ač jsem na něj ze začátku pohlížel s menší nedůvěrou (zvyk je železná košile), tak dnes bych ho za původní gamepad z PS2 nebo PS3 dobrovolně nevyměnil. Drží se opravdu výborně. Pokud jde o baterii, tak její výdrž je kolem 5-7 hodin, což je pro běžné uživatele dostačující, ale pro blázny, kteří prosedí u her i 10-20 hodin denně je to nedostatečný výkon. Nu, ať už patříte k jakékoliv skupině, tak se nabízí možnost dokoupení druhého gamepadu (dražší varianta) nebo jenom obyčejného prodlužovacího USB kabelu (levná varianta) a dobít tak svůj ovladač během hry :-) http://konzolista.tiscali.cz/photogalery/kon-books/3373/1140601185554.jpg HRY... Videoher je v tuhle chvíli na PS4 už celá řada (velké hry / menší indie hry / free to play hry) a v nejbližších měsících jich spousta přibude. Občas zaslechnu na internetu stížnosti typu "není co hrát", ale mám opačný názor. Ovšem chápu hráče, kteří preferují jen jeden herní žánr nebo ty, kteří tráví u videoher 10 hodin denně / 7 dní v týdnu, ti můžou mít oprávněný pocit, že je her na nových konzolích prozatím nedostatek, ale osobně to vidím trochu jinak. Dovolit mi peněženka nákup všech zajímavějších kousků (o volném čase ani nemluvím), tak bych měl do konce roku 2014 o virtuální zábavu rozhodně postaráno :-) Jde-li o vizuální kvalitu her, tak hry na nové generaci konzolí vypadají (na důkladně seřízeném moderním televizoru) opravdu výborně a obzvlášť pokud jsou určené pro nové konzole, tak je grafický posun razantní. Ale i ve hrách, které vychází ještě na předchozí generaci konzolí (PS3 / XB360) a zároveň i na generaci na novou (PS4 / XBO), je grafický skok víc než patrný a zážitek z her - i díky novým herním možnostem - o to příjemnější... FIFA 2014 (SPORTOVNÍ HRY) http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261155.jpg http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261152.jpg WAR THUNDER (LETECKÉ HRY) http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261160.jpg http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261157.jpg FINAL FANTASY XIV (FANTASY HRY) http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261166.jpg http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261165.jpg BATTLEFIELD 4 (VÁLEČNÉ HRY) http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261146.jpg http://img16.rajce.idnes.cz/d1603/9/9720/9720087_40d0f4bbeda065a689829328b05d1858/images/P4261148.jpg ZÁVĚREM... Jsem rád, že jsem si nakonec udělal radost a novou PLAYSTATION 4 si pořídil, i přes to, že je konzole v tuhle chvíli čistě herním zařízením. Kdo má rád videohry a chce se po letech posunout o level víš, tak s chutí do nový generace konzole od SONY. A kdo si od téhle konzole přeje víc než hry, ten ať s nákupem počká do konce letošního roku, v tu dobu by už mohla být PS4 nejen herním přístrojem... S předchozí PLAYSTATION 3 jsem strávil bezvadných 7 let naplněných (nejen herní) zábavou a doufám, že si i s PS4 užiju následující roky v podobně pohodovém stylu. To ostatně přeju všem současným i budoucím rozumným hráčům a hráčkám, kteří mají mozek i srdce na tom správném místě a kteří si pro chvíle pohody i nepohody pořídí novogenerační PLAYSTATION 4, XBOX ONE nebo třeba nové herní PC - buďme rádi za možnost volby ;-) Hezký den

Další kategorie

Bylo pro vás vyhledání nejlevnějších cen u produktu Sony PlayStation 4 500GB užitečné? Najdeme vám nejlevnější ceny jakéhokoliv zboží. Například nejlevnější Počítačové hry nebo Hry pro konzole, Konzole - příslušenství.